מגנטים פולארויד

מה זה מגנטים פולארויד ? מה זה פולארויד ? איך זה נראה ? ולמה גובר הביקוש לסוג המגנטים האלו ?
יש הרבה מאוד שאלות לגבי מגנטים והרבה צלמי מגנטים נמנעים מלתת את אותן תשובות לכל השאלות, אחרי הכל גם קוקה קולה לא מגלה את המתכון הסודי שלה, לכן החלטתי לחשוף בפניכם קצת דברים שחשוב מאוד שתדעו לגבי מגנטים פולארויד ולגבי מגנטים בכלל.

מגנטים פולארויד

קצת רקע על הצילום באמצעות פולארויד, את מצלמת הפולארויד הומצאה בשנים 1947-8 בדיוק באותם שנים בהם אנו בישראל הקמנו מדינה.
המצלמה הייתה מצלמת אינסטנט כלומר מצלמה מיידית, שמדפיסה את התמונה מייד לאחר שצולמה והנייר עם התמונה יצא מהמצלמה. ההמצאה עצמה של הפולארויד הייתה המצאה מרגשת במיוחד, תתארו לעצמכם שבעבר עולם הצילום הייה רק בשלב התפתחות ראשונים ועבור פיתוח תמונה הייתם צריכים לחכות כמה ימים ופתאום התמונה יוצאת באותו רגע בדיוק.
לכל מי שנחשב היום לדור ה X, כלומר כל אלו שנולדו החל משנות ה 60 ועד לשנות ה 70 בעבר פיתוח תמונות הייה דבר מיוחד ואם תסתכלו ותשאלו אותם היום הצילום עבר לא מעט התקדמויות ואפילו הגיע לרמה של צילום במכשירים ניידים באיכות של FULL HD.
אם בעבר היינו רואים שלטים על חנויות צילום כמו "פיתוח תמונות תוך שעתיים" ולאחר תקופה גם השלטים האלו בראשי חנויות צילום התחלפו לשלטי "פיתוח תמונות תוך חצי שעה", ועכשיו יש את התמונות כבר יוצאות באותו רגע מהמצלמה, שלא לדבר על מגנטים פולארויד שזאת גם תמונה בצילום באיכות מעולה ובנוסף מהצד השני יש מגנט ואפשר לשים את התמונה על המקרר בבית או כל משטח מתכת אחר וגם זה קורה תוך מספר רגעים.

מגנטים פולארויד מול מגנטים רגילים

אז כמו שכבר הבנתם פולארויד הוא לא סגנון צילום או סוג של מגנט, פולארויד הוא השם של המצלמה אותה המציא אדווין לנד, מדען אמריקאי שהמציא את המצלמה הזאת בזכות שאלה ששאלה אותו בתו מדוע אין אפשרות לפיתוח מיידי של התמונה, ובזכות אותה ילדה וכמובן גם בזכות אבא שלה עד היום אנחנו משתמשים במונח 'פולארויד' לעוד הרבה דברים אחרים.

אז מה זה מגנטים פולארויד :

  • מגנטים פולארויד מעוצבים בסגנון שונה, כלומר עיצוב המסגרת של המגנט שונה מכל מסגרת אחרת והוא כולל בתוכו קו תחתון עבה יחסית מכל יתר קווי המסגרת.
  • מגנטים פולארויד הם בגודל שונה ממגנטים רגילים, אם מגנטים רגילים הם בגודל של 7.5 ס"מ על 10 ס"מ אז מגנטים פולארויד הם בגודל של 10ס"מ על 10 ס"מ.
  • החומר איתו עובדים להפקת מגנטים פולארויד הוא שונה ממגנטים רגילים, במה שונה החומר ? את העבודה להפקת מגנטים פולארויד עושים באופן שונה יש צורך בעבודה עם ציוד קצת שונה, כלומר עבודה עם חומרי גלם שכוללים דף מסוג סטאן שזהו דף פוטו שעשוי מכותה ומדובר בדף פוטו איכותי מאוד ובנוסף עבודה אך ורק עם דיו מקורי צמחי ולא עם דיו על בסיס מים וזאת בכדי להקנות למגנט עמידות ושירדות לאורך זמן.
    ישנם חברות שמספקות שירות של מגנטים לאירועים בזול ובנוסף יכולות להציע לכם רק שינוי צורה, כלומר הכוונה לעבודה עם אותם חורמים ואתו ציוד אבל רק לקבל מגנט יותר גדול, אמנם המחיר יהיה יותר יקר משירות רגיל של מגנטים לאירועים בזול מכיוון שיש צורך ביותר חומרי גלם אבל עדיין תוכלו לקבל הוזלה של כ 30-40 אחוזים ממחיר רגיל של מגנטים פולארויד.

שאלות ותשובות

אז אחרי לא מעט שיחות עם לקוחות עברתי על כמה שאלות שאותם שואלים לקוחות והחלטתי להביא לכם את התשובות המדויוקות לכל שאלה.

איך האורחים מקבלים את המגנטים ?
יש כמה דרכים להצגת מגנטים פולארויד באירועים, ישנו לוח מגנטים שעשוי מעץ ועליו יש עוד כיוסי מפח או ברזל בכדי שהמגנט ידבק עליו וממנו יכולים האורחים לקחת את המגנט, וישנה אפשרות של הצגת המגנטים באמצעות לוח אטבים, זאת מסגרת עץ ועליה יש אטבים ואפשר לתלות את המגנטים על לוח האטבים.

לוח מגנטים
לוח מגנטים

להלן סרטון שמראה מהו לוח אטבים למגנטים בסגנון פולארויד

מתי באים ומתי הולכים ? 

נהוג להגיע לכל אירוע תמיד לפני האורח הראשון, וזאת בכדי להתארגן ולבצע בדיקת תקינות ציוד וכמובן גם בכדי שגם אם האורח הראשון שמגיע ירצה מגנט הוא יוכל להצטלם למגנט ולקבל את התמונה שלו. כמובן שאפשר גם בזמן הזה לבצע את צילומי המשפחה למגנטים וככל שיש יותר זמן עבודה יש גם אפשרות להוציא יותר מגנטים.
ומתי הולכים ? קודם כל לא לפני שסיימנו להפיק את כל המגנטים למצולמים. לרוב נהוג כי צלמי מגנטים עובדים עד לשעה 24:00 כלומר מצלמים עד לשעה 23:30-45 ולאחר מכן מבוצע פיתוח תמונות לסט הצילום האחרון. למה רק עד 24:00 ? כי רוב האירועים מסתמיים בשעות האלו, ומכיוון שהאורחים רוצים לקבל את המגנט שלהם ולפעמים הם מחכים למגנט וזה מה שמעכב מלצאת (נכון שזה יכול להיות דבר מעולה, ואחלה רעיון להשארת אנשים באירוע אבל אם הם צריכים לצאת ניתן להם להינות מזה ביחד עם מגנט). אנו בקריט מגנט החברה המובילה כמובן שלא עובדים עם סטופר ואם אנו רואים כי צורך בעוד כמה דקות עבודה זה חלק מהשירות שלנו ואנו נשמח להמשיך ולהפיק מגנטים.

אז עם איזה לוח אתם באים לאירוע ? 

מה שבא לכם, רוצים לוח אטבים אז נגיע עם לוח אטבים לכל אירוע ולא משנה אם זה מגנטים רגילים או פולארויד, מעדיפים לוח דביק, תקבלו לוח דביק.

מה לגבי מסגרת למגנט ? 

את המסגרת למגנט אנו מעצבים לכם מסגרת בסגנון פולארויד בכל צבע שתרצו, למרות שלרוב אנו מעדיפים את המסגרת בצבעי גוון אפור לבן שדומים יותר לתמונות הפולארויד המקוריות.

מה לגבי הצילום ? 

הצילום מבוצע באותו אופן כמו צילום מגנטים רגיל, אבל אנו גם מבצעים חלק מהתמנות בגווני ספיה ושחור לבן בכדי להקנות עוד משהו מיוחד במגנטים אותם מקבלים האורחים.

למה זה יותר יקר ? 

מגנטים מסוג פולארויד יקרים מעט יותר מכיוון שמדובר במגנטים יותר גדולים המגנטים הרגילים, כלומר יש צורך ביותר חומרי גלם באירוע.
אם נניח לצורך ההמחשה בדף בגודל A4 רגיל אנו יכולים להכין 8 מגנטים שמפיקים מגנטים בסגנון פולארויד יש צורך להפיק על כל דף A4 רק 6 תמונות מגנט בכדי להגיע לגודל של מגנט בגודל של 10 ס"מ על 10 ס"מ.

יש לכם עוד שאלה שאתם רוצים לקבל עליה תשובה, ולא נענתם עליה אחרי כל זה, אל תתביישו וצרו איתנו קשר כבר עכשיו וקבלו הצעת מחיר ללא כל התחייבות.

Summary
Article Name
מגנטים פולארויד
Description
שאלות ותשובות לגבי מגנטים פולארויד וההבדלים בין סוגי המגנטים הרגילים אל מול מגנט פולארויד חומרי גלם וציוד עבודה.
Author
Publisher Name
דוד קזראל